ENGWE® Autorizovaný distribútor pre Európsku úniu. Engwe Obchod Vás víta. ♡
ENGWE
EP-2 PRO
Super cenovo dostupné
Deal Score+ 103
Deal Score+4
ENGWE
ENGINE PRO
Pokročilé upgrady
EP-2 PRO vs ENGINE PRODva najpredávanejšie ebike!
VS
Tučné pneumatiky4” x 20 tuková pneumatika
VS
Inteligentný LCD displejSo základnými nastaveniami
VS
Farebný LCD displejS pokročilými nastaveniami
VS
Zadný tlmičHydraulické tlmenie nárazov
VS
Hydraulické kotúčové brzdenieBrzdový systém
VS
USB nabíjací portNabite svoj smartfón
VS
Znova nabite batériuNabíjanie batérie počas jazdy
VS
MotorŠpičkový výkon vo wattoch
750
VS
1000 (vrchol)
Kapacita akumulátoraV ampérhodinách
13
VS
16
Radenie Shimano®Počet prevodových stupňov
7
VS
8
Rozsah elektrického režimuOdhadované v kilometroch
50 - 60
VS
60 - 70
Zadný nosičNosnosť v kilogramoch
50
VS
110
Až do rýchlostiRýchlosť v km/h v športovom režime
40
VS
45

POROVNAŤ Engwe EP-2 PRO s Engwe ENGINE PRO

Porovnanie špecifikácií a recenzie

Ako slávna značka na výrobu kvalitných a nákladovo efektívnych elektrických bicyklov, Engwe je obľúbený medzi cyklistami a outdoorovými nadšencami. V roku 2022 Engwe EP-2 pro a Engwe Engine Pro sa dostal medzi 10 najpredávanejších elektrických bicyklov v Európskej únii. Hoci sú oba celkom fascinujúce elektrické bicykle s vynikajúcou cenou, existujú medzi nimi rozdiely. Tu je článok, ktorý ich porovnáva vedľa seba.

 

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Tučná pneumatika Ebiky

Obidva sú obľúbené e-bicykle s tukovým ohňom.

 

Veľkosť pneumatiky Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro obe sú 20x4 inches, preto sú vhodné na akýkoľvek druh povrchu. Elektromotor na fatbiku výrazne zvyšuje faktor zábavy – môžete skutočne preskúmať miesta, ktoré by ste v minulosti nezažili, a s pridaným posilňovaním motora sa už nemusíte obávať strmých kopcov. So 750W výkonným bezkomutátorovým motorom, oboje Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro môže stúpať max. 30 stupňový sklon. Upozorňujeme, že schopnosť stúpania elektrického bicykla súvisí s hmotnosťou jazdca a energiou batérie, takže skutočný maximálny uhol stúpania môže byť odlišný.

Engwe Engine Pro je o niečo rýchlejší ako EP-2 Pro s dlhším maximálnym dosahom

Vyššia maximálna rýchlosť, dlhší dojazd a rýchlejšie zrýchlenie.

 

Trochu vyššia kapacita batérie Engwe Engine Pro spolu so silnejším motorom so špičkovým výkonom 1000 W prináša vyššiu maximálnu rýchlosť 5 km/h, dlhší maximálny dojazd 10 km a o niečo rýchlejšie zrýchlenie. Rozdiely nie sú veľké, a tak slávny EP-2 Pro za svojím veľkým bratom len mierne zaostáva Engine Pro.

Maximálny dosah pedálového asistenta (KM)

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v Brzdový systém

Hydraulické kotúčové brzdenie vs. mechanické kotúčové brzdenie

Engwe EP-2 Pro využíva mechanický kotúčový brzdový systém a Engwe Engine Pro používa hydraulický brzdový systém. Oba systémy majú rovnaké základné časti, ale líšia sa technológiou použitou na ich fungovanie.

V mechanickej brzde sa sila pôsobiaca na páku prenáša na jednu z doštičiek (nie na obe) prostredníctvom napnutého brzdového lanka. V hydraulickej brzde sa sila pôsobiaca na páku prenáša na piesty v strmeni – a odtiaľ na dve brzdové doštičky – cez kvapalinu (minerálny alebo syntetický olej, v závislosti od značky brzdy). V dôsledku tlaku vyvíjaného touto kvapalinou sa brzdové doštičky nakoniec pohybujú, aby stlačili kotúč a tým spomalili pohyb kolesa.

 

Na mokrom alebo klzkom teréne je lepší hydraulický kotúčový brzdový systém.

 

Dôvody sú:

 1. Hydraulická kotúčová brzda ponúka lineárnejšie a progresívnejšie brzdenie (aspoň pre väčšinu). Kolesá sa nezablokujú náhle, čím sa znižuje riziko pádu a podporuje sa lepšia kontrola a manipulácia s bicyklom.
 2. Okruh hydraulickej kotúčovej brzdy je úplne uzavretý a viac utesnený. Na mechanických kotúčových brzdách je lanko odkryté v mieste pripojenia k strmeňu. Je preto pravdepodobnejšie, že sa s ním voda dostane do kontaktu, dostane sa do okruhu a zmení jeho činnosť, čím sa zníži brzdný výkon.
 

Hydraulický kotúčový brzdový systém je odolnejší a ľahšie sa udržiava.

Ak má váš elektrobicykel hydraulický kotúčový brzdový systém, stačí systém raz ročne skontrolovať a udržiavať. A mechanická kotúčová brzda vyžaduje pravidelné úpravy na kalibráciu jej výkonu a modulácie uťahovaním alebo uvoľňovaním kábla. Keďže doštičky majú tendenciu sa rýchlejšie opotrebovávať, ich životnosť je obmedzenejšia ako u hydraulických bŕzd.

 

Mechanické kotúčové brzdenie je cenovo dostupnejšie

Mechanický kotúčový brzdový systém je takmer polovičný oproti hydraulickému kotúčovému brzdovému systému. To je jeden z dôvodov prečo Engwe Ep-2 Pro je cenovo dostupnejší ako Engwe Engine Pro.

 

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v Systém tlmenia nárazov

Hydraulické tlmenie otrasov vs. mechanické tlmenie otrasov

Systém tlmenia nárazov je nevyhnutnou súčasťou horských elektrobicyklov, absorbuje a tlmí nárazové impulzy pre pohodlnú jazdu. Rozdiel je v mechanickom alebo hydraulickom zariadení.

Ako už názov napovedá, hydraulický tlmič pracuje s hydraulikou: kvapalina v tlmiči je nútená prúdiť cez obmedzené vývody a ventilové systémy, pričom vytvára hydraulický odpor a absorbuje kinetickú energiu. Ide o systém odpruženia bežne používaný v autách, pretože dokáže poskytnúť hladšie tlmenie nárazov a zlepšiť pohodlie.

Hard Tail vs. Full Suspension

Engwe Engine Pro má uzamykateľné odpruženie prednej vidlice ako Engwe EP-2 Pro, rozdiel je v tom, Engwe EP-2 Pro je elektrický bicykel s pevným chvostom a Engwe Engine Pro má zadné odpruženie.

Hard-tail elektrobicykel je efektívnejší pri šliapaní, takže bude rýchlejší v kopcoch a hladkých trailoch. Bez dodatočného systému odpruženia bude hmotnosť nižšia. Preto Engwe EP-2 Pro je ideálny elektrobicykel na dochádzanie a jazdu v teréne.

Celoodpružený elektrobicykel dokáže lepšie absorbovať vibrácie a jeho používanie je pohodlnejšie ako hard-tail horský bicykel. Ak chcete bicykel používať často na nerovnom a nerovnom teréne, alebo ak ste skúsený horský cyklista, je lepšie zvoliť Engwe Engine Pro na zabezpečenie pohodlia, maximálnej priľnavosti a zníženia únavy na cestách.

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v Prevodové stupne a variabilná rýchlosť

7 prevodov vs 8 prevodov

Oba Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro používajte vysokokvalitné premenlivé rýchlosti Shimano® a Engwe Engine Pro má 1 prevodový stupeň navyše. Viac prevodových stupňov umožňuje jazdcom zažiť rafinovanejšie radenie rýchlosti a prispôsobiť sa stúpaniu, klzkému terénu a rôznym terénom.

Vylepšený motor

Engwe Engine Pro používa vylepšený motor, preto keď oba majú motory s výkonom 750 W, Engwe Engine Pro môže dosiahnuť vyššiu maximálnu rýchlosť so špičkovým výkonom presahujúcim 1000 W. Tu je potrebné poznamenať, že maximálna rýchlosť elektrického bicykla súvisí s hmotnosťou jazdca, výkonom batérie a terénom, takže maximálna rýchlosť, ktorú môže dosiahnuť, je za rôznych okolností rôzna.

Prevodovky Shimano

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v LCD displej

Porovnať s Engwe EP-2 Pro, Engwe Engine Pro má pokročilejšiu obrazovku LCD, je to viacfarebná obrazovka a má väčšiu veľkosť. Je podrobnejší v zobrazení rýchlosti, zobrazuje rýchlosť v reálnom čase, maximálnu rýchlosť a priemernú rýchlosť. Podporuje tiež nastavenie rôznych parametrov, ako je priemer kolesa, rýchlostný limit, nastavenie výkonu batérie, nastavenie parametrov PAS atď.


🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v zadné sedadlo

Engwe Engine Pro má pevnejšie zadné sedadlo, ak často prenášate veci s elektrobicyklom, Engwe Engine Pro je pre vás lepšou voľbou.

Maximálne zaťaženie zadného nosiča (KG)

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Zhrnutie porovnania

Engwe EP-2 Pro je cenovo výhodnejšia voľba, ak na ňom jazdíte na dochádzanie a nie príliš intenzívnu jazdu v teréne. Engwe Engine Pro je navrhnutý tak, aby sa prispôsobil zložitejším a rôznorodejším chodníkom a terénom, jeho hydraulický brzdový systém a plné odpruženie poskytnú plynulejší a pohodlnejší zážitok z jazdy na bicykli. Dôležitým faktorom je aj rozpočet. Engwe EP-2 PRO uspokojí väčšinu používateľov, ale bez obmedzenia rozpočtu ENGWE ENGINE PRO urobí všetko, len u trochu lepšie, a preto je viac odporúčaná možnosť.

Najnovšie používateľské recenzie

Skontrolujte, čo si myslia ostatní používatelia

 1. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 12, 2024 by PayHelp

  Ahoj David,

  Vielen Dank für Ihr Spätná väzba! Bitte wenden Si ako jeden z Support-Team podpora@engwe.net. Das Team hilft Ihnen gerne bei der Geschwindigkeitsbegrenzung.

  S pozdravom,
  Engwe-Tým

 2. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzované dňa Februára 11, 2024 by David

  Ahoj, frage ho una engwe ep-2 pro Ich habe etwas auf dem Display berührt und leider fährt das Fahrrad jetzt nur noch 7 km/h und läuft nicht mehr. Kann mir jemand sagen, wie ich es auf die normale Anzeige zurücksetzen kann? Danke

  + PROS: 4
  - ZÁPORY: 5
 3. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Ahoj manuel,

  Envíenos un correo electronicico a podpora@engwe.net y nuestro equipo de soporte stará encantado de proporcionarle el certificado de conformidad.

  Ďakujeme!
  Equipo Inglés

 4. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Ahoj, Pablo,

  Áno, ofrecemos financiación con Klarna. ¡No dude en visitar nove site y enviarnos un correo electronicco a podpora@engwe.net si tiene alguna pregunta!

  S pozdravom,
  Equipo Inglés

 5. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Dušan,

  Nous vous remercions d'avoir pris le temps de partager vos commentaires détaillés avec nous. Nous apprécions sincèrement vos idées et postrehy relevantant votre expérience avec notre vélo. Nous sommes heureux d'apprendre que, dans l'ensemble, vous trouvez que le vélo est de bonne qualité et que vous êtes satisfait de ses performances. Vos commentaires sur l'emballage, le processus d'assemblage et les conseils d'utilisation sont précieux pour nous, et nous les prendrons sureement en compte pour de futures améliorations. Ak máte otázky alebo otázky týkajúce sa predvolieb, musíte sa obrátiť na kontakt. Nous sommes là pour vous aider. Merci encore d'avoir choisi notre vélo.

  S pozdravom,
  tím Engwe

 1. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Huteau,

  Voici une video montrant komentár dôchodca le pédalier et le capteur d'un Engine PRO : https://www.youtube.com/watch?v=XhPhdBVuebw

  J'espère que cela vous aidera et n'hésitez pas à nous écrire à podpora@engwe.net si vous avez besoin d'aide supplémentaire!

  pozdravy,
  Équipe d'assistance Engwe

 2. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Pietro,

  Merci d'avoir partagé vos commentaires et de nous avoir informés que vous avez bien reçu votre vélo et que vous l'avez adoré. Sme heureux de navrhovateľ a klienti pre kvalitné produkty.

  S pozdravom,
  Podpora Engwe

 3. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Witaj Jacenty,

  Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją opinią z nami i naprawdę doceniamy Twoje zainteresowanie. Chcielibyśmy zapewnić Cię, że wszystkie niezbędne części są dostępne. Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail na podpora@engwe.net, az przyjemnością pomożemy Ci w zorganizowaniu potrzebnej części zamiennych do Twojego roweru. Warto zauważyć, że chociaż nie sprzedajemy części zamiennych bezpośrednio na naszej stronie internetowej, to z pewnością możemy zorganizować ich dostawę dla Ciebie.

  Pozdrowienia,
  mikrofón

 4. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  3
  Recenzované dňa Decembra 18, 2023 by jacenty

  Rowerek fajny wygodny ale nie do dźwigania na piętra. Chcącym dokonać zakupu radzę pierw zorientować się że zakupienie przekładni która jednak się zużywa to wielki problem jeśli w ogóle coś takiego jest dostępne gdziekolwiek, informacji o modeli takowej części nie znajddzies…

  + PROS: Pohodlné
  - ZÁPORY: Wady konstrukcyjne, łańcuch trze o oponę PODPORA, TO DNO.
 5. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  4
  Recenzované dňa Novembra 16, 2023 by Petr

  Je viens de recevoir mon Engine pro 750 „amelioré“. Livré za 8 hodín. Emballage très complet , chaque pièce est protégée. Pas de heavyés majeures à le monter bien que le mode d'emploi soit inexistant( seul mauvais point). J ai un peu galéré avec le guidon mais ça marche. Le vélo est effectment lourd mais très maniable et très beau . Predám super pohodlné, odpruženie AV/AR au top avec un confort de conduite incroyable. Les freins hydrauliques avant et arrière sont un vrai plus. L éclairage est aussi très bon et les information sur sélecteur très intuitivs et complètes. Reste à valider l' autonomie en tout électrique. En un mot J adore ce vélo

  + PROS: Monté à 70 %. Koncepcia très robuste et esthétique. Puissance and confort au top av excelent rapport qualité prix
  - ZÁPORY: Žiadna používateľská príručka

Kúpte si ho ešte dnes a získajte zľavnenú cenu

Nákup priamo z našej webovej stránky zaručuje najnovšiu verziu so všetkými aktualizáciami!

999 Pridať do košíka

1.479 Pridať do košíka

chyba: Ojoj! Žiadne kradnutie. Kontaktujte nás pre povolenie.
ENGWE Internetový obchod | Kúpte si EP2 Pro & 750W Engine Pro
logo
Porovnajte položky
 • Celkom (0)
POROVNAŤ
6
Nákupný vozík