ENGWE
EP-2 PRO
Super cenovo dostupné
Deal Score+ 155
Deal Score+1
ENGWE
ENGINE PRO
Pokročilé upgrady
EP-2 PRO vs ENGINE PRODva najpredávanejšie ebike!
VS
Tučné pneumatiky4” x 20 tuková pneumatika
VS
Inteligentný LCD displejSo základnými nastaveniami
VS
Farebný LCD displejS pokročilými nastaveniami
VS
Zadný tlmičHydraulické tlmenie nárazov
VS
Hydraulické kotúčové brzdenieBrzdový systém
VS
USB nabíjací portNabite svoj smartfón
VS
Znova nabite batériuNabíjanie batérie počas jazdy
VS
MotorŠpičkový výkon vo wattoch
750
VS
1000 (vrchol)
Kapacita akumulátoraV ampérhodinách
13
VS
16
Radenie Shimano®Počet prevodových stupňov
7
VS
8
Rozsah elektrického režimuOdhadované v kilometroch
50 - 60
VS
60 - 70
Zadný nosičNosnosť v kilogramoch
50
VS
110
Až do rýchlostiRýchlosť v km/h v športovom režime
40
VS
45

POROVNAŤ Engwe EP-2 PRO s Engwe ENGINE PRO

Porovnanie špecifikácií a recenzie

Ako slávna značka na výrobu kvalitných a nákladovo efektívnych elektrických bicyklov, Engwe je obľúbený medzi cyklistami a outdoorovými nadšencami. V roku 2022 Engwe EP-2 pro a Engwe Engine Pro sa dostal medzi 10 najpredávanejších elektrických bicyklov v Európskej únii. Hoci sú oba celkom fascinujúce elektrické bicykle s vynikajúcou cenou, existujú medzi nimi rozdiely. Tu je článok, ktorý ich porovnáva vedľa seba.

 

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Tučná pneumatika Ebiky

Obidva sú obľúbené e-bicykle s tukovým ohňom.

 

Veľkosť pneumatiky Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro obe sú 20x4 inches, preto sú vhodné na akýkoľvek druh povrchu. Elektromotor na fatbiku výrazne zvyšuje faktor zábavy – môžete skutočne preskúmať miesta, ktoré by ste v minulosti nezažili, a s pridaným posilňovaním motora sa už nemusíte obávať strmých kopcov. So 750W výkonným bezkomutátorovým motorom, oboje Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro môže stúpať max. 30 stupňový sklon. Upozorňujeme, že schopnosť stúpania elektrického bicykla súvisí s hmotnosťou jazdca a energiou batérie, takže skutočný maximálny uhol stúpania môže byť odlišný.

Engwe Engine Pro je o niečo rýchlejší ako EP-2 Pro s dlhším maximálnym dosahom

Vyššia maximálna rýchlosť, dlhší dojazd a rýchlejšie zrýchlenie.

 

Trochu vyššia kapacita batérie Engwe Engine Pro spolu so silnejším motorom so špičkovým výkonom 1000 W prináša vyššiu maximálnu rýchlosť 5 km/h, dlhší maximálny dojazd 10 km a o niečo rýchlejšie zrýchlenie. Rozdiely nie sú veľké, a tak slávny EP-2 Pro za svojím veľkým bratom len mierne zaostáva Engine Pro.

Maximálny dosah pedálového asistenta (KM)

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v Brzdový systém

Hydraulické kotúčové brzdenie vs. mechanické kotúčové brzdenie

Engwe EP-2 Pro využíva mechanický kotúčový brzdový systém a Engwe Engine Pro používa hydraulický brzdový systém. Oba systémy majú rovnaké základné časti, ale líšia sa technológiou použitou na ich fungovanie.

V mechanickej brzde sa sila pôsobiaca na páku prenáša na jednu z doštičiek (nie na obe) prostredníctvom napnutého brzdového lanka. V hydraulickej brzde sa sila pôsobiaca na páku prenáša na piesty v strmeni – a odtiaľ na dve brzdové doštičky – cez kvapalinu (minerálny alebo syntetický olej, v závislosti od značky brzdy). V dôsledku tlaku vyvíjaného touto kvapalinou sa brzdové doštičky nakoniec pohybujú, aby stlačili kotúč a tým spomalili pohyb kolesa.

 

Na mokrom alebo klzkom teréne je lepší hydraulický kotúčový brzdový systém.

 

Dôvody sú:

 1. Hydraulická kotúčová brzda ponúka lineárnejšie a progresívnejšie brzdenie (aspoň pre väčšinu). Kolesá sa nezablokujú náhle, čím sa znižuje riziko pádu a podporuje sa lepšia kontrola a manipulácia s bicyklom.
 2. Okruh hydraulickej kotúčovej brzdy je úplne uzavretý a viac utesnený. Na mechanických kotúčových brzdách je lanko odkryté v mieste pripojenia k strmeňu. Je preto pravdepodobnejšie, že sa s ním voda dostane do kontaktu, dostane sa do okruhu a zmení jeho činnosť, čím sa zníži brzdný výkon.
 

Hydraulický kotúčový brzdový systém je odolnejší a ľahšie sa udržiava.

Ak má váš elektrobicykel hydraulický kotúčový brzdový systém, stačí systém raz ročne skontrolovať a udržiavať. A mechanická kotúčová brzda vyžaduje pravidelné úpravy na kalibráciu jej výkonu a modulácie uťahovaním alebo uvoľňovaním kábla. Keďže doštičky majú tendenciu sa rýchlejšie opotrebovávať, ich životnosť je obmedzenejšia ako u hydraulických bŕzd.

 

Mechanické kotúčové brzdenie je cenovo dostupnejšie

Mechanický kotúčový brzdový systém je takmer polovičný oproti hydraulickému kotúčovému brzdovému systému. To je jeden z dôvodov prečo Engwe Ep-2 Pro je cenovo dostupnejší ako Engwe Engine Pro.

 

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v Systém tlmenia nárazov

Hydraulické tlmenie otrasov vs. mechanické tlmenie otrasov

Systém tlmenia nárazov je nevyhnutnou súčasťou horských elektrobicyklov, absorbuje a tlmí nárazové impulzy pre pohodlnú jazdu. Rozdiel je v mechanickom alebo hydraulickom zariadení.

Ako už názov napovedá, hydraulický tlmič pracuje s hydraulikou: kvapalina v tlmiči je nútená prúdiť cez obmedzené vývody a ventilové systémy, pričom vytvára hydraulický odpor a absorbuje kinetickú energiu. Ide o systém odpruženia bežne používaný v autách, pretože dokáže poskytnúť hladšie tlmenie nárazov a zlepšiť pohodlie.

Hard Tail vs. Full Suspension

Engwe Engine Pro má uzamykateľné odpruženie prednej vidlice ako Engwe EP-2 Pro, rozdiel je v tom, Engwe EP-2 Pro je elektrický bicykel s pevným chvostom a Engwe Engine Pro má zadné odpruženie.

Hard-tail elektrobicykel je efektívnejší pri šliapaní, takže bude rýchlejší v kopcoch a hladkých trailoch. Bez dodatočného systému odpruženia bude hmotnosť nižšia. Preto Engwe EP-2 Pro je ideálny elektrobicykel na dochádzanie a jazdu v teréne.

Celoodpružený elektrobicykel dokáže lepšie absorbovať vibrácie a jeho používanie je pohodlnejšie ako hard-tail horský bicykel. Ak chcete bicykel používať často na nerovnom a nerovnom teréne, alebo ak ste skúsený horský cyklista, je lepšie zvoliť Engwe Engine Pro na zabezpečenie pohodlia, maximálnej priľnavosti a zníženia únavy na cestách.

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v Prevodové stupne a variabilná rýchlosť

7 prevodov vs 8 prevodov

Oba Engwe EP-2 Pro a Engwe Engine Pro používajte vysokokvalitné premenlivé rýchlosti Shimano® a Engwe Engine Pro má 1 prevodový stupeň navyše. Viac prevodových stupňov umožňuje jazdcom zažiť rafinovanejšie radenie rýchlosti a prispôsobiť sa stúpaniu, klzkému terénu a rôznym terénom.

Vylepšený motor

Engwe Engine Pro používa vylepšený motor, preto keď oba majú motory s výkonom 750 W, Engwe Engine Pro môže dosiahnuť vyššiu maximálnu rýchlosť so špičkovým výkonom presahujúcim 1000 W. Tu je potrebné poznamenať, že maximálna rýchlosť elektrického bicykla súvisí s hmotnosťou jazdca, výkonom batérie a terénom, takže maximálna rýchlosť, ktorú môže dosiahnuť, je za rôznych okolností rôzna.

Prevodovky Shimano

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v LCD displej

Porovnať s Engwe EP-2 Pro, Engwe Engine Pro má pokročilejšiu obrazovku LCD, je to viacfarebná obrazovka a má väčšiu veľkosť. Je podrobnejší v zobrazení rýchlosti, zobrazuje rýchlosť v reálnom čase, maximálnu rýchlosť a priemernú rýchlosť. Podporuje tiež nastavenie rôznych parametrov, ako je priemer kolesa, rýchlostný limit, nastavenie výkonu batérie, nastavenie parametrov PAS atď.


🏆 víťaz: ENGINE PRO

Engwe EP-2 Pro vs Engwe Engine Pro: Rozdiely v zadné sedadlo

Engwe Engine Pro má pevnejšie zadné sedadlo, ak často prenášate veci s elektrobicyklom, Engwe Engine Pro je pre vás lepšou voľbou.

Maximálne zaťaženie zadného nosiča (KG)

🏆 víťaz: ENGINE PRO

Zhrnutie porovnania

Engwe EP-2 Pro je cenovo výhodnejšia voľba, ak na ňom jazdíte na dochádzanie a nie príliš intenzívnu jazdu v teréne. Engwe Engine Pro je navrhnutý tak, aby sa prispôsobil zložitejším a rôznorodejším chodníkom a terénom, jeho hydraulický brzdový systém a plné odpruženie poskytnú plynulejší a pohodlnejší zážitok z jazdy na bicykli. Dôležitým faktorom je aj rozpočet. Engwe EP-2 PRO uspokojí väčšinu používateľov, ale bez obmedzenia rozpočtu ENGWE ENGINE PRO urobí všetko, len u trochu lepšie, a preto je viac odporúčaná možnosť.

Najnovšie používateľské recenzie

Skontrolujte, čo si myslia ostatní používatelia

 1. ENGWE EP-2 PRO - Pôvodná cena: 1.049 €.Aktuálna cena je: 999€.

  Recenzované dňa March 11, 2024 by PayHelp

  Ahoj Xandra,

  Hij wordt geleverd met een accu van 13 Ah, maar u kunt ook een accu van 16 Ah plaatsen om het vermogen te vergroten. De 16Ah-accu wordt niet bij de fiets geleverd, a kunt deze hier bestellen: https://engue.net/shop/engwe-accessories/lithium-ion-16ah-battery-for-engine-pro-16ah-version- of-ep-2-pro%ef%bc%8813ah-versie/

  Vďaka!

 2. ENGWE EP-2 PRO - Pôvodná cena: 1.049 €.Aktuálna cena je: 999€.

  4
  Recenzované dňa March 7, 2024 by Xandra

  Čo je to zin, je to extra accu 16ah bij geleverd? Bij ons zit er geen extra accu bij.

  + PROS: Fiets net een half dag en nog niet gebruikt. Eerste indruk je preč!
  - ZÁPORY: Aanknop vinden je lastig.
 3. ENGWE EP-2 PRO - Pôvodná cena: 1.049 €.Aktuálna cena je: 999€.

  Recenzované dňa March 6, 2024 by PayHelp

  Ahoj Bengt,

  Je nám ľúto, že momentálne neponúkame telefonickú podporu. Mohli by ste nám prosím poslať na podpora@engwe.net a náš tím sa vráti do 24 hodín?

  S pozdravom,
  mikrofón

 4. ENGWE EP-2 PRO - Pôvodná cena: 1.049 €.Aktuálna cena je: 999€.

  4
  Recenzované dňa March 6, 2024 by Bengt Myckelberg

  Potrebujem telefónne číslo. Potrebujem si objednať ovládač. Číslo na zameriavači sa nepoužíva. zijem vo svedsku

 5. ENGWE EP-2 PRO - Pôvodná cena: 1.049 €.Aktuálna cena je: 999€.

  Recenzované dňa Februára 12, 2024 by PayHelp

  Ahoj David,

  Vielen Dank für Ihr Spätná väzba! Bitte wenden Si ako jeden z Support-Team podpora@engwe.net. Das Team hilft Ihnen gerne bei der Geschwindigkeitsbegrenzung.

  S pozdravom,
  Engwe-Tým

 1. ENGWE ENGINE PRO - Pôvodná cena: 1.499 €.Aktuálna cena je: 1.479€.

  5
  Recenzované dňa Júna 15, 2024 by Hansi Franke

  Gutes fahrad

  - ZÁPORY: Finde nichts wegen Display Sperre Code falsch eingegeben kann es nicht mehr startenh
 2. ENGWE ENGINE PRO - Pôvodná cena: 1.499 €.Aktuálna cena je: 1.479€.

  Recenzované dňa Júna 4, 2024 by PayHelp

  Bonjour FOURMENT,

  Merci de nous faire part de vos commentaires. Nous sommes heureux que vous soyez satisfait de votre vélo.

  N'hésitez pas à nous contacter a vous avez des otázky!

  pozdravy,
  Tím Engwe

 3. ENGWE ENGINE PRO - Pôvodná cena: 1.499 €.Aktuálna cena je: 1.479€.

  Recenzované dňa Júna 4, 2024 by PayHelp

  Ahoj Vicente,

  Gracias por compartir tus pensamientos. Esperamos recibir s ďalšími komentármi.

  S pozdravom,
  Equipo Inglés

 4. ENGWE ENGINE PRO - Pôvodná cena: 1.499 €.Aktuálna cena je: 1.479€.

  5
  Recenzované dňa Júna 1, 2024 by Vicent Gari Isach

  Mi humilde opinión la publicaré despues de probar esta bicicleta. Momento tengo la condicion de futuro usuario, La maquina la pedi a Engwe el dia 29 de mayo y espero recibirla en 3-10 dias, según Engwe. Sí que puedo expresar mi můj názor ako užívateľ E-MTB de montaña con la que llevo 4000 Km. y con la experiencia adquirida hasta ahora y por todo lo que he leido sobre mi futura y nueva E-Engue Engine Pro, y on prezerá videá, espero superar algunos asspectos de lo experimentado hasta la fecha. Con todo, escribiré mis impresiones sobre los 'PROS' a los 'CONS'.

  + PROS: Valoro positivamente la doble suspend, las ruedas de 20" x 4" (FAT), los detalles que no son habituales encontrar en otras maquinas incluso basstante mas caras, como la iluminación automatizada y las variadas configuraciones personal que son un posibles paradisables por lo menos para una persona as yo, que soy bastente Mayor de edad.
  - ZÁPORY: Opisovaný syn solo dos aspectos, y que en realidad, son preguntas que desearia que alguien me contestara, o, por lo menos comentara. ¿SE PUEDEN TUBELIZAR ESTAS RUEDAS? (Desde que tubelizé mi aktuálne E-MTB no he vuelto apinchar ninguna rueda). ¿SE PUEDE INSTALAR UNA TIJA TELESCÓPICA? (Poder adaptar la altura en función del tipo ruta i/o condicion del ciclista, lo zvážené importanatísimo. Môžete použiť siempre). Posledných 5 hviezd, ktoré sa zvažujú ako výraz názorov ostatných používateľov a vizuálnych videí.
 5. ENGWE ENGINE PRO - Pôvodná cena: 1.499 €.Aktuálna cena je: 1.479€.

  5
  Recenzované dňa Môže 12, 2024 by FOURMENT Pierre

  Après 2 ans d'utilisation et environ 1700 Kms, is the temp temoigner (71 ans et 100 kgs) de ma pleine compassionant ce vélo. Aucun problème et beaucoup de plaisir.
  Odporúčam na 100%. Vynikajúci vzťah kvalita/cena. Que du plaisir.
  Merci ENGUIE.

  + PROS: TBC rapport Q/P Solide et fiable Très bien équipé komfortné Výkonná batéria
  - ZÁPORY: Assez lourd pour un poddajný

Kúpte si ho ešte dnes a získajte zľavnenú cenu

Nákup priamo z našej webovej stránky zaručuje najnovšiu verziu so všetkými aktualizáciami!

Pôvodná cena: 1.049 €.Aktuálna cena je: 999€. Pridať do košíka

Pôvodná cena: 1.499 €.Aktuálna cena je: 1.479€. Pridať do košíka

chyba: Ojoj! Žiadne kradnutie. Kontaktujte nás pre povolenie.
ENGWE Internetový obchod | Kúpte si EP2 Pro & 750W Engine Pro
logo
Porovnajte položky
 • Celkom (0)
POROVNAŤ
2
Nákupný vozík