ENGWE® Autorizovaný distribútor pre Európsku úniu. Engwe Obchod Vás víta. ♡
TUČNÁ PNEUMATIKA
X 26 4 inch
Pohodlnejšie
Deal Score+ 103
Deal Score+4
TENKÁ PNEUMATIKA
24 - 28 inch
Lacnejšia cena
FAT TYRE vs THIN TYREDva najpredávanejšie ebike!
VS
Cíti sa stabilnePevná stabilná jazda
VS
Použitie do každého terénuCesta, sneh, pláž, terén
VS
Odolný voči nárazomAbsorbuje extra šok
VS
ovládateľnosťRýchlejšie otáčanie
VS
Špičková trakciaŠirší kontakt so zemou
VS
Rýchla rýchlosťKompatibilné pre vysoké rýchlosti
VS

Porovnanie medzi tučnými pneumatikami a tenkými pneumatikami

Porovnanie špecifikácie a správania pneumatík

Pokiaľ ide o pneumatiky pre e-bicykle, existujú predovšetkým dve možnosti: tenké pneumatiky a tukové pneumatiky. Obe pneumatiky sa líšia veľkosťou, potrebou údržby, hmotnosťou, cenou a dokonca aj limitmi tlaku. V dôsledku toho druh pneumatík, ktoré si vyberiete, ovplyvní nielen vašu rýchlosť, ale aj ovládateľnosť bicykla, odpruženie a vzdialenosť, na ktorú môžete jazdiť.

Tukové pneumatiky v podstate ponúkajú pomerne veľa výhod oproti tenkým pneumatikám, najmä pre použitie v akomkoľvek teréne, ako aj pre základnú bezpečnosť a stabilitu na akejkoľvek ceste. Vďaka oveľa väčším dušiam a plášťom budú akékoľvek nárazy z nerovností alebo dier oveľa lepšie absorbované, čo jazdcovi ponúkne pohodlnejší zážitok.

Čo je e-bike Fat Tire?

Tukové pneumatiky sú veľké pneumatiky pre bicykle, ktoré sú lepšie na jazdu v nerovnom teréne a nerovných cestách s vyššími rýchlosťami. Táto hrana je dôvodom, prečo majú horské a terénne elektrobicykle tukové pneumatiky. Povedzme, že ste išli po ceste s sypkým pieskom alebo štrkom, lepšie by vám bolo s tučnými pneumatikami na vašom e-biku.

Zostávajú obľúbené medzi outdoorovými cyklistami a vášnivými horolezcami, pretože e-bicykle s tučnými pneumatikami majú lepšiu rovnováhu a umožňujú ľahké ovládanie v týchto prostrediach. V skutočnosti sú lepšou voľbou pre jazdu bez použitia rúk.

E-bicykle Fat majú šírku cca 4 – 5 inches a poskytujú vynikajúcu trakciu, vďaka čomu sú vhodné na akýkoľvek typ povrchu. Ľahko sa presekajú plážou, blatom, kamenistým povrchom a dokonca aj na zasnežených cestách.

Vďaka šírke plášťov je tlak bicykla výrazne znížený, čo prepožičiava plášťu jeho solídnu trakciu. Vo vnútri je tlak vzduchu medzi 10 – 30 PSI. Všetky tieto pridané trakcie vedú k lepšej stabilite a rovnováhe pre jazdca, hoci sa s nimi šliape o niečo ťažšie.

Taktiež sa zvyčajne netreba obávať pošmyknutia pri prechádzaní mokrými svahmi. Nie sú však určené len na drsné alebo šmykľavé cesty. Vynikajúco fungujú aj na hladkých asfaltových povrchoch, čo im dáva prednosť pred tenkými pneumatikami.  

Mali by ste však tiež vedieť, že mastný tuk sa na cestách ťažšie opravuje. Na rozdiel od tenkých pneumatík budete na prevzdušnenie potrebovať viac ako jednu nádrž na CO2. V ideálnom prípade by ste pre pohodlie potrebovali elektrické čerpadlo, ale jeho opätovné uvedenie do prevádzky trvá len 2 minúty.

Celkovo sú tukové pneumatiky praktické a vysoko funkčné a majú v zásobe všetky outdoorové dobrodružstvá, aké si len viete predstaviť.   

V súčasnosti sú najpredávanejšie ebike s tučnými pneumatikami Engwe Elektrobicykel EP-2 Pro a Engwe Engine Pro ebike.

Pros

🔻 E-bicykle s tučnými pneumatikami sú skvelé pre horolezcov a cestovanie v teréne

🔻 Tukové pneumatiky môžu poskytnúť lepšiu absorpciu nárazov

🔻 Majú pevnejšiu priľnavosť ako elektrobicykle s tenkými pneumatikami, vďaka čomu sú ideálne do drsného terénu.

🔻 Pri e-bicykloch s tučnými pneumatikami je jednoduchšie použiť brzdy a manévrovať ako e-bicykle s tenkými pneumatikami.

🔻 S elektrobicyklami s tučnými pneumatikami môžete prejsť väčšiu vzdialenosť kontrolovanou rýchlosťou.

🔻 Tukové pneumatiky sú zvyčajne estetické a majú všadeprítomný vzhľad.

🔻 Elektrobicykle s tučnými pneumatikami sú skvelé do každého počasia, pretože sú navrhnuté pre flexibilitu za každého počasia.

🔻 Tukové pneumatiky sa vo všeobecnosti považujú za bezpečnejšie v porovnaní s e-bicyklami s tenkými pneumatikami.

🔻 Tlak vzduchu v tukových pneumatikách je možné zodpovedajúcim spôsobom upraviť

Zápory

🔻 Nákup a údržba elektrobicyklov s tučnými pneumatikami sú drahšie ako elektrobicykle s tenkými pneumatikami, 

🔻 Ebike s tukovým plášťom sú zvyčajne ťažké a ťažšie sa na nich šliape.

🔻 Väčšina tukových pneumatík vyžaduje dodatočnú údržbu, ak sa dlhší čas nepoužívajú.

🔻 Nájsť náhradné diely pre tukové pneumatiky pre ebike môže byť veľmi ťažké, pretože je často ťažké ich zohnať.

🔻 Pri rovnakom rozmere kolies majú bicykle s pneumatikami väčší vonkajší priemer, takže 26 inch ebike s tukovými pneumatikami môžu byť príliš vysoké pre ľudí pod 160 cm.

🔻 Ťažšie sa opravujú na cestách.

Čo je e-bike s tenkými pneumatikami?

Tenké pneumatiky sú úzke pneumatiky s hladkým dezénom bežne používané pre mestskú a cestnú cyklistiku, ako sú preteky a dochádzanie. Poskytujú pevnú priľnavosť, ktorá umožňuje ľahkú manipuláciu, najmä ak ste fanúšikom cyklistických pretekov. Tenké pneumatiky boli vždy k dispozícii pre všetky typy bicyklov, vrátane elektrobicyklov. Sú známe svojou rýchlosťou vďaka svojej hladkosti a orezanému tvaru.

Tenké pneumatiky sú zvyčajne medzi 1.5 až 2.5 inches na šírku. Ich malá veľkosť uľahčuje jazdu, pretože sú zvyčajne ľahké. Samotná veľkosť tukových pneumatík znamená, že vážia viac v porovnaní s tenkými pneumatikami. Tukové pneumatiky sú však lepšie do nerovného terénu.

Jedným veľkým plusom pre jazdcov na e-bicykloch s tenkými pneumatikami je, že prevody sa dajú pomerne jednoducho nastaviť. Taktiež pedálovanie je lepšie zvládnuteľné, najmä pri radení.

Ďalšou výhodou oproti tukovým pneumatikám je vysoký tlak vzduchu. V reálnom živote to znamená, že tenké pneumatiky sa tak ľahko neprepichnú. Väčšina jazdcov na e-bicykloch s tenkými pneumatikami si nemôže dovoliť tráviť čas opravovaním pneumatík pri ich rušnom dochádzaní, takže je to veľké plus.

Elektrobicykle s tenkými pneumatikami majú tiež tendenciu vydržať dlhšie ako iné typy pneumatík pre e-bicykle. Ak potrebujete elektrický bicykel, ktorý vám pomôže ľahko dochádzať po meste, mali by ste zvážiť nákup elektrobicykla s tenkými pneumatikami.

Pros

🔻 Elektrobicykle s tenkými pneumatikami sú zvyčajne rýchlejšie, pretože pneumatiky sú navrhnuté pre rýchlosť.

🔻 Zvyčajne sú cenovo dostupné vďaka masovej výrobe v dôsledku ich popularity.

🔻 Môžete sa spoľahnúť na jeho vynikajúcu priľnavosť.

🔻 Elektrobicykle s tenkými pneumatikami sa ľahšie ovládajú, a preto sú najlepšie pre nových jazdcov na elektrobicykloch.

🔻 Sú veľmi účinné, najmä na prekonávanie veľkých vzdialeností s vynaložením malého úsilia. 

🔻 Znášajú vyšší valivý odpor ako tukové pneumatiky

🔻 Elektrobicykle s tenkými pneumatikami majú menej trakčných závitov, ktoré uľahčujú pohyb po hladkých povrchoch

🔻 Už nebudete musieť toľko vymieňať pneumatiky.

🔻 Elektrobicykle s tenkými pneumatikami sú zvyčajne odolné.

Zápory

🔻 Tenké pneumatiky nie sú ideálne na drsné, nerovné povrchy ciest

🔻 Nie sú vhodné na horolezectvo ani cestovanie v teréne

🔻 Tenké pneumatiky neumožňujú nadmerné škrtenie, pretože môžu spôsobiť nehody na rušných cestách.

🔻 Na tenké pneumatiky je potrebné brzdiť jemne, aby ste si udržali kontrolu.

🏆 Víťaz: FAT TIRE

Zhrnutie porovnania Fat-Tire vs. Thin-Tire

Akokoľvek dobré môžu byť tenké pneumatiky v niektorých prípadoch pri výbere pneumatík pre rýchly elektrobicykel, tukové pneumatiky sú vysoko odporúčané alebo dokonca nevyhnutné. Hneď ako elektrobicykel dosiahne rýchlosť nad 20 km/h alebo dokonca až 45 km/h, chcete mať tukové pneumatiky pre extra stabilitu a vašu osobnú bezpečnosť. Porovnanie špecifikácie a správania pneumatík.

Najnovšie používateľské recenzie

Skontrolujte, čo si myslia ostatní používatelia Engwe E-bicykle Fat-Tire

 1. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 12, 2024 by PayHelp

  Ahoj David,

  Vielen Dank für Ihr Spätná väzba! Bitte wenden Si ako jeden z Support-Team podpora@engwe.net. Das Team hilft Ihnen gerne bei der Geschwindigkeitsbegrenzung.

  S pozdravom,
  Engwe-Tým

 2. ENGWE EP-2 PRO - 999

  5
  Recenzované dňa Februára 11, 2024 by David

  Ahoj, frage ho una engwe ep-2 pro Ich habe etwas auf dem Display berührt und leider fährt das Fahrrad jetzt nur noch 7 km/h und läuft nicht mehr. Kann mir jemand sagen, wie ich es auf die normale Anzeige zurücksetzen kann? Danke

  + PROS: 4
  - ZÁPORY: 5
 3. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Ahoj manuel,

  Envíenos un correo electronicico a podpora@engwe.net y nuestro equipo de soporte stará encantado de proporcionarle el certificado de conformidad.

  Ďakujeme!
  Equipo Inglés

 4. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Ahoj, Pablo,

  Áno, ofrecemos financiación con Klarna. ¡No dude en visitar nove site y enviarnos un correo electronicco a podpora@engwe.net si tiene alguna pregunta!

  S pozdravom,
  Equipo Inglés

 5. ENGWE EP-2 PRO - 999

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Dušan,

  Nous vous remercions d'avoir pris le temps de partager vos commentaires détaillés avec nous. Nous apprécions sincèrement vos idées et postrehy relevantant votre expérience avec notre vélo. Nous sommes heureux d'apprendre que, dans l'ensemble, vous trouvez que le vélo est de bonne qualité et que vous êtes satisfait de ses performances. Vos commentaires sur l'emballage, le processus d'assemblage et les conseils d'utilisation sont précieux pour nous, et nous les prendrons sureement en compte pour de futures améliorations. Ak máte otázky alebo otázky týkajúce sa predvolieb, musíte sa obrátiť na kontakt. Nous sommes là pour vous aider. Merci encore d'avoir choisi notre vélo.

  S pozdravom,
  tím Engwe

 1. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Huteau,

  Voici une video montrant komentár dôchodca le pédalier et le capteur d'un Engine PRO : https://www.youtube.com/watch?v=XhPhdBVuebw

  J'espère que cela vous aidera et n'hésitez pas à nous écrire à podpora@engwe.net si vous avez besoin d'aide supplémentaire!

  pozdravy,
  Équipe d'assistance Engwe

 2. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Bonjour Pietro,

  Merci d'avoir partagé vos commentaires et de nous avoir informés que vous avez bien reçu votre vélo et que vous l'avez adoré. Sme heureux de navrhovateľ a klienti pre kvalitné produkty.

  S pozdravom,
  Podpora Engwe

 3. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  Recenzované dňa Februára 3, 2024 by PayHelp

  Witaj Jacenty,

  Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją opinią z nami i naprawdę doceniamy Twoje zainteresowanie. Chcielibyśmy zapewnić Cię, że wszystkie niezbędne części są dostępne. Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-mail na podpora@engwe.net, az przyjemnością pomożemy Ci w zorganizowaniu potrzebnej części zamiennych do Twojego roweru. Warto zauważyć, że chociaż nie sprzedajemy części zamiennych bezpośrednio na naszej stronie internetowej, to z pewnością możemy zorganizować ich dostawę dla Ciebie.

  Pozdrowienia,
  mikrofón

 4. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  3
  Recenzované dňa Decembra 18, 2023 by jacenty

  Rowerek fajny wygodny ale nie do dźwigania na piętra. Chcącym dokonać zakupu radzę pierw zorientować się że zakupienie przekładni która jednak się zużywa to wielki problem jeśli w ogóle coś takiego jest dostępne gdziekolwiek, informacji o modeli takowej części nie znajddzies…

  + PROS: Pohodlné
  - ZÁPORY: Wady konstrukcyjne, łańcuch trze o oponę PODPORA, TO DNO.
 5. ENGWE ENGINE PRO - 1.479

  4
  Recenzované dňa Novembra 16, 2023 by Petr

  Je viens de recevoir mon Engine pro 750 „amelioré“. Livré za 8 hodín. Emballage très complet , chaque pièce est protégée. Pas de heavyés majeures à le monter bien que le mode d'emploi soit inexistant( seul mauvais point). J ai un peu galéré avec le guidon mais ça marche. Le vélo est effectment lourd mais très maniable et très beau . Predám super pohodlné, odpruženie AV/AR au top avec un confort de conduite incroyable. Les freins hydrauliques avant et arrière sont un vrai plus. L éclairage est aussi très bon et les information sur sélecteur très intuitivs et complètes. Reste à valider l' autonomie en tout électrique. En un mot J adore ce vélo

  + PROS: Monté à 70 %. Koncepcia très robuste et esthétique. Puissance and confort au top av excelent rapport qualité prix
  - ZÁPORY: Žiadna používateľská príručka

Kúpte si ho ešte dnes a získajte zľavnenú cenu

Nákup priamo z našej webovej stránky zaručuje najnovšiu verziu so všetkými aktualizáciami!

999 Pridať do košíka

1.479 Pridať do košíka

chyba: Ojoj! Žiadne kradnutie. Kontaktujte nás pre povolenie.
ENGWE Internetový obchod | Kúpte si EP2 Pro & 750W Engine Pro
logo
Porovnajte položky
 • Celkom (0)
POROVNAŤ
0
Nákupný vozík